
Konfliktuskezelő tréning
2012. május 23. |
2012 májusában Dr. Horváth - Rekedt Gréta drámapedagógus vezetésével konfliktuskezelő tréningen vehettek részt felső tagozatos diákjaink. A 32 résztvevő diák 2x90 perces tréningen vett részt, mely során bizalomjátékokon, kommunikációs gyakorlatokon és szituációs gyakorlatokon keresztül tanulták meg, hogy hogyan lehet elkerülni, illetve hányféleképpen lehet megoldani egy –egy konfliktust. A gyerekek nagyon jól érezték magukat, sokat nevettek, jobban megismerték egymást és önmagukat is a foglalkozások során.
|
Bondár Enikő
|

Szülői értekezlet az óvodában
2012. április 23.
|
2012. április 23-án az óvodában tartott szülői értekezleten a leendő első osztályos szülők az óvoda vezetőjétől részletes tájékoztatást kaptak az óvoda-iskola átmenetről, az iskolaérettségről. Gibárszki Sándorné igazgatónő a szülőknek bemutatta a leendő első osztályos tanítókat:
Ivicz Ivettet és Kozmáné László Zsuzsannát, valamint az első osztályos napközis csoportvezetőt, Lucza Reginát. Tájékoztatást tartott az iskolai beiratkozásól, valamint az iskolai oktató, - nevelőmunkáról. Így megismerhették a szülők az iskolai integrációs oktatást, az iskolai szabadidős programokat. A szülők megismerhették a szociális juttatásokat, így az ingyenes tankönyv és étkezés feltételeit.
A szülői értekezlet végén a leendő tanító nénik a szülőkkel egyénileg is megismerkedhettek, kérdéseikre, felmerülő problémáikra választ kaphattak.
|

Óvoda- iskola közös munkaközösségi értekezletet
az óvodában
2012. április 17.
|
2012. április 17-én az óvoda- iskola közös munkaközösségi értekezletet tartott. Betekintést kaptunk az óvodai programokba, megnéztük az ovisok rajzait, egyéb munkáit. Megbeszéltük a következő év közös programjait, valamint azt, hogyan segíthetjük továbbra is egymás munkáit.
A munkaértekezleten az óvónők részletes tájékoztatást adtak a leendő első osztályos gyerekekről, és ismertették a Differ mérés eredményeit. A mérés eredménye kiindulópont a tanévkezdéshez. Külön kitértek a magatartási, ill. egyéb részképességi zavarral küzdő gyerekekre. A leendő elsősök előzetes megismerésével nagy segítséget kaptak a tanítók a következő tanévi pedagógiai munkájukhoz.
Iskolánk szeretettel várja a leendő első osztályosokat.
|

Játékos teadélután az iskolában
2012. március 12.
|
Március 12-én délután mozgásos játékokkal egybekötött kézműves foglalkozásokkal vártuk a leendő elsősöket és szüleiket. A teadélutánon a gyerekek és a szülők megismerkedhettek az elsős tanító nénikkel. Lehetőség nyílt különböző kézműves technikák elsajátítására: üvegfestés, sapka készítése dekor gumiból, origami, tavaszi ajtódísz és dugókép készítésére. A foglalkozásokat az alsós munkaközösség tartotta, de alsós gyerekek is segítettek az óvodásoknak. Ivicz Ivett, Kozmáné László Zsuzsanna, valamint Lucza Regina tanítónők irányításával a gyerekek mozgásos játékokban próbálhatták ki ügyességüket.
|

Gergely - járás
2012. március 12.
|

képek megtekintése >>>>>
 |
Iskolánkban hagyományaink szerint március 12-én délelőtt Gergely-járást és játékos teadélutánt szerveztünk a leendő elsősöknek és szüleiknek.
Délelőtt a 4.a osztályosok Ivicz Ivett és Kozmáné László Zsuzsanna leendő első osztályos tanítónők vezetésével Gergely járás keretében kilátogattak az óvodába, ahol színvonalas műsor keretében iskolába hívogatták a leendő elsős tanulókat.
A hagyomány szerint az iskolák és a diákok egyik védőszentje Nagy Szent Gergely. A Gergely - járás a középkorból eredő szokás, amelyet Gergely napon, március 12-én tartottak, hiszen akkoriban ezen a napon kezdődött az iskola. Gergely napja tavaszkezdő nap volt. A falusi iskolás gyerekek házról házra jártak, miközben énekeltek és jeleneteket adtak elő azzal a céllal, hogy toborozzák az iskolába még nem járó gyerekeket, és ajándékokat gyűjtsenek a tanítónak. A diákok életének szükségszerű velejárója volt, hogy kéregetéssel teremtsék meg tanulásuk anyagi alapjait. De ilyen módon bemutatták az iskola életét, számot adtak a tanult ismeretekről. A szülők tojással, szalonnával, kolbásszal, süteménnyel ajándékozták meg a „gergelyezőket”. A kéregetést a „Szent Gergely doktornak, híres tanítónknak az ő napján”, „Régi szokás szerint, menjünk Isten szerint iskolába...” kezdetű ének kísérte.
Ezen a napon délután mozgásos játékokkal egybekötött kézműves foglalkozásokkal vártuk a leendő elsősöket és szüleiket. A teadélutánon a gyerekek és a szülők megismerkedhettek az elsős tanító nénikkel. Lehetőség nyílt különböző kézműves technikák elsajátítására: üvegfestés, sapka készítése dekorgumiból, origami, tavaszi ajtódísz és dugókép készítésére. A gyerekek mozgásos játékokban próbálhatták ki ügyességüket.
A programot az IPR-es óvoda-iskola átmenetet segítő "Iskolás leszek"program keretében szerveztük.
|
|
Kozmáné László Zsuzsannna
|

Roma-magyar diák kulturális fesztivál
2011. február 17.
|
2012. február 17-én a kecskeméti Kodály Iskola adott otthont a roma-magyar diák kulturális fesztiválnak. A fesztivált, amelyet dr. Zombor Gábor polgármester nyitott meg, a Nők a Nemzet Jövőjéért Egyesület és a Bács-Kiskun Megyei Esélyegyenlőségi Iroda szervezte.
A kezdeményezés célja az volt, hogy a cigány és nem cigány tanulók közösen mutassák be a roma kultúra értékeit, a nem roma gyermekek megismerhessék a cigány kultúrát, így segítve ezzel az előítéletek lebontását.
Verssel, tánccal, énekkel, dramatikus játékokkal, meseillusztrációkkal lehetett nevezni. A 20 műsorszám előadója között volt iskolánk 3 tanulója is. Szlávik Klaudia Balogh Attila Nektek és anyámnak című versét szavalta (felkészítő tanára Suba Jánosné). Az Ajtai Viktória- Szlávik Klaudia-Lévai Márk alkotta néptánccsoport a Tiszavirág Cigány-hagyományőrző Együttes kíséretével cigány hagyományőrző táncokat mutatott be, felkészítőjük Ajtai Elemérné Marika volt.
A verseny ideje alatt lehetett megtekinteni a képzőművészeti kategóriában benyújtott alkotásokból rendezett kiállítást. Iskolánkból Balla Piroska, Babar Sára, Bánfi-Antal Dávid, Kalmár Gréta, Kiss Vivien Velvet, Nemes Dorina, Ballabás Viktória, Szűcs Elizabet és Csuka Norbert készített cigány népmese-illusztrációkat. (Felkészítőjük Szőke Éva tanárnő volt)
Minden kategória 1–3. helyezettjét oklevéllel és könyvvel jutalmazták. A zsűri tagja volt többek között Oláh Anna esélyegyenlőségi referens, Michl-Palotai Krisztina, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium osztályvezetője, Mák Kornél alpolgármester és ifj. Orbán Gyula a Roma Kisebbségi Önkormányzat képviselője is.
Viki, Klaudia és Márk tánca és az élő zenekíséret nagy tapsot kapott, a zsűri különdíjjal jutalmazta őket. Gratulálunk a gyerekeknek és a Tiszavirág Együttesnek!

|
|

IPR óvoda-iskola átmenet program
2011. december 19.
|
.JPG)
képek
megtekintése >>>>>
|
KARÁCSONYI ÜNNEPI VARÁZSLATOK
Ünnepváró hangulatban összegyűltek az iskola diákjai, hogy az otthoni díszeket, meglepetéseket elkészítsék szüleiknek. A kézműves délután karácsonyi filmvetítéssel kezdődött, majd halk zeneszó, karácsonyi dalok kíséretében elkezdődött a műhelymunka. A gyerekek csoportonként, korosztályonként váltva jöttek a foglalkozásra. Az óvodások együtt készítették a díszeket az alsó tagozatos gyerekekkel. Közben narancsot és szaloncukrot kóstolgatva csendesen beszélgettek egymással. A gyerekeknek segítettek a munkában a tanító nénik, óvónénik, szülők és nagyszülők is.
|
|

Egészségnevelési előadások
2011. november 14-28.
|

képek megtekintése >>>>> |
2011 novemberében három alkalommal került sor egészségnevelési előadás megtartására az IPR-program keretében.
Az első alkalommal, 2011. november 14-én a hetedik-nyolcadik osztályos tanulókat várta a védőnő. Téma: a lelki egészség megőrzése volt.
Második alkalommal, 2011. november 22-én tartott foglalkozásnak az anorexia és a bulimia volt a témája. Valentin-Bodor Zsuzsanna szervezte és nagy érdeklődés kísérte az előadást.
Dr. Martus Mónika az Aids-ről és a serdülőkori változásokról tartott a hetedik és nyolcadikos tanulóknak előadást 2011. november 28-án.
|
|

Pályaválasztási szülői értekezlet
2011. október 17.
|

képek megtekintése >>>>> |
Pályaválasztási szülői értekezlet
2011. október 17.
Pályaválasztási programjaink: 2011/12-es tanév első féléve >>>>> |
|

AJKSZP tájékoztató iskolánkban
2011. október 17.
|

képek megtekintése >>>>> |
A program célja:
Az AJKSZP célja, hogy a jelenleginél nagyobb arányban tanulhassanak eredményesen a halmozottan hátrányos helyzetű tanulók , szakképzésben - szakiskolában - a legszegényebb, gyermekvédelmi ellátásban részesülő fiatalok a legképzetlenebb szülők gyermekei közül.
További célja a programnak, hogy ezen fiatalok számára szakiskolai tanulmányaikhoz inkluzív pedagógiai környezetet, valamint szociális és kultúrális hátrányok kompenzálását és ezeken keresztül a lemorzsolódás elkerülését biztosítsa.
|
|
|

Idősek napja
2011. október 15.
|

képek megtekintése >>>>> |
A mindennapi tennivalók mellett sajnos hajlamosak vagyunk arra, hogy elfeledkezzünk róla:
törődéssel és szeretettel tartozunk az idősek felé.
Az ENSZ 1991-ben nyilvánította október 1-jét az IDŐSEK VILÁGNAPJÁVÁ.
Ez alkalomból sok szeretettel készítettünk apró ajándékot az időseknek a második osztályosokkal, melyet 2011. október 15-én a Kádár Lajos Nyugdíjas Klubban adtunk át.
Köszöntő verset mondtak: Dósa Edit, Sánta Réka és Gombár Miklós 2. b osztályos tanulók.
Néptánc előadást tartott: Viglási Anna és Ollári Ádám 3. a osztályos tanulók.
Az idősek nagy örömmel és sok tapssal fogadták verses-táncos műsorunkat, melyet az Árpád
Fejedelem Nyugdíjas Klub tagjainak is előadtunk.
Kalmárné Palásti Mónika
|

Mihály napi rendezvény
2011. szeptember 24.
|

képek megtekintése >>>>> |
Boldog és gazdag az a nemzet, amely tiszteli őseit, ismeri múltját, ápolja hagyományait. Büszkék lehetnek Tiszaalpár lakói, mert páratlan természeti, történelmi és népművészeti hagyománnyal rendelkeznek. Bársony Mihály emlékére rendezett Tekerőlantos Találkozó már egy jól bejáratott, sokakat megmozgató „hivatalos”esemény”, amely idén is kiemelkedő színvonalú programokat nyújtott az érdeklődőknek. Példaértékű a népdalkör és a nyugdíjasklubok munkája,az óvodások és a gyermektánccsoport lelkesedése.
Erre már lehet alapozni, ezt az alkalmat kihasználva kapcsoljuk össze az iskolában folyó munkát az óvodával hosszútávon is, igyekszünk valami egyedit, értékeset, községünkre jellemzőt felmutatni. Fel kell ismernünk pedagógusoknak, óvodásoknak, iskolásoknak és a legidősebbeknek –, hogy a településértékeinek megbecsülése, életbenntartása egyben a mi életlehetőségeink bővülését, jövőnket biztosíthatják. Óvoda és iskola láthatóan együtt dolgozik egy átfogó és összeszedett koncepcióval, a közösségépítéssel és hagyományápolással. Édesanyánktól megtanulunk magyarul beszélni, de manapság már elenyészően kevesen tanulunk meg magyarul énekelni. Kivesznek régi kézműves mesterségek, elkopnak közösségi alkalmak, szürkévé válnak az ünnepek. Ezt próbáljuk életben tartani, feleleveníteni Mihály-nap körül igen nagy sikerrel.
|
|

Tanévnyitó ünnepség
2011. szeptember 01.
|

képek megtekintése >>>>> |
Szeptember 1-jén, az első tanítási napon nyitottuk meg az új tanévet az általános iskolában. Az évnyitó ünnepségen az óvodásokat kézen fogva vezették át az iskolába az iskola felsős tanulói. Az óvodások, – leendő iskolások bemutatták, hogyan készülnek az iskolai életre. Kedves műsorral mutatkoztak be. A szülői munkaközösség ajándékkal fogadta első iskolai napjukon.
A tanító nénik örömmel vették át leendő tanítványaikat és vezették be az osztályukba.
Tanévnyitó ünnepség forgatókönyve: >>>>>
|
|
 |
|