„Tanulmányi kirándulás hetedikeseknek”

A Határtalanul HAT-19-01-0989. számú, „Tanulmányi kirándulás hetedikeseknek” program keretében iskolánk tanulói a „Felvidéki portya Tiszaalpáriból” elnevezésű kiránduláson vettek részt 2022. július 01-04. között Szlovákiában. A program célja volt a magyar-magyar kapcsolatok építése, személyes kontaktus kialakítása, elmélyítése. A pályázati támogatást még 2019-ben nyerte el iskolánk, de a Covid - helyzet miatt csak most kerülhetett sor a megvalósítására. Az anyagi támogatást, a 2 400 000 Ft-ot az étkezésre, a szállásköltségre, az útiköltségre, a biztosításra illetve a meglátogatott helyek belépőinek finanszírozására fordítottuk. A pályázat legfontosabb eredményeit abban látjuk, hogy lehetőséget biztosított a határon túl élő magyarság életének megismerésére, a kulturális értékek meglátogatására. A tematikus útvonal a felvidék legismertebb íróihoz, (Mikszáth Kálmán, Petőfi Sándor, Tompa Mihály) leghíresebb történelmi személyeihez (Mátyás király, II. Rákóczi Ferenc) és egyéb művészeihez (Ferenczi István, Blaha Lujza) kötődött. A Talabor Utazási Iroda négy napos programja érdekes és informatív elemeket kínált számunkra. Korrekt volt a szervezés, gördülékeny a kommunikáció, csodálatos, élményekben gazdag volt a program. A Felvidéken élő idegenvezető személyében pedig egy szakmailag maximálisan felkészült, gyerek - és pedagógus centrikus segítőt kaptunk, aki emberileg is minden dicséretet megérdemel. A program a tanulók életkorának megfelelően tartalmazott a komoly, vidám és túrázós elemeket, és a csoport valóban betekintést nyerhetett a felvidéki magyarság életébe, mindennapjaiba. A kirándulást követőn tervezzük a testvériskolai kapcsolat kiépítését a rimaszombati Tompa Mihály Alapiskolával.

A pályázathoz készült rövidfilm a következő linken tekinthető meg:

Tiszaalpár, 2022. július 17.

A szervezők és a tanulók